pondělí 7. září 2015

Moje rodina

Tento týden si povídáme o své rodině a všechny naše činnosti jsou zaměřené na ni - na její funkci, na členy rodiny a vztahy mezi nimi, na život v ní. Přidali jsme i život v mateřské škole, její prostředí, vztahy mezi dětmi a dospělými, kamarády. Naučíme se vnímat, co si druhý přeje, co potřebuje, vycházet si vstříc, respektovat druhé, nabídnout pomoc.
Dnes jsme využili třísložkové karty RODINA. Nejdříve jsme si je spárovali, potom správně pojmenovali jednotlivé členy a přiřadili jejich názvy. V digitálním koutku si každý z nás vytvořil vlastní virtuální rodinu (mohl si přidat sourozence nebo zvířátko, po kterém touží). V komunikativním koutku jsme se naučili tři písmena A, M, T a podle předlohy složili název MÁMA nebo TÁTA.


V matematicko-logickém koutku měly děti k dispozici stavebnici lego. Sestavily jednoduchého panáčka, kterého zakreslily do "sítě".Psaní nových písmen si nejdříve důkladně procvičíme 

Každý den zahajujeme ranním cvičením, na které se děti moc těšíOdpoledne nejmladší děti sestavily puzzle Farma se zvířecí rodinou. 


1 komentář:

  1. Povídání o rodině je u dětí moc oblíbené a vděčné téma a naše děti se již moc těší, co si pro ně paní učitelky připravily v rámci týdenního plánu :-)

    OdpovědětSmazat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.