pátek 12. února 2016

MASOPUST

Celý týden jsme se připravovali na masopust. Postupně jsme děti seznamovali s některými lidovými tradicemi, snažili se dětem vysvětlit podstatu svátku masopustu pochopitelným způsobem, a zároveň prožít společně radost a veselí. Ochutnali jsme jitrnice, masopustní koblihy a preclíky. Každý si vyrobil svého koníka a papírovou masku. Děti pobavila i výroba JITRNIC z punčoch. Tyto jitrnice nám posloužily i v naší další práci. Snažili jsme se je porovnat a seřadit podle velikosti. Porovnávali jsme je přiložením k sobě, určovali lehčí, těžší než, delší než, kratší než, světlejší než, tmavší atd.
Dokázali jsme uspořádat danou skupinu na základě zvoleného pravidla, první, poslední, za, před. Vytvářeli jsme číselnou řadu jedna, dvě, tři, čtyři, pět, šest a více. Skládali jsme slova z písmen, rytmizovali a vytleskávali. Zpívali písničky.
Největší radost měly děti z karnevalu plného soutěží a také z výroby papírové basy, kterou jsme, jako symbol ukončení masopustního veselí, společně zakopali na zahradě, kde bude odpočívat až do Velikonoc.
Zahájení masopustu s ochutnávkou pravých jitrnic

Výroba JITRNIC z punčoch

Třídění podle barev


Vytváření číselné řady
Od největší po nejmenší
Ochutnávka masopustních koblihKarnevalSoutěže

Kdo dřív namotá jitrnici na klacík


Hod jitrnicí na cíl
Porovnávání více x méně


Poslední masopustní písničky


 Zakopávání basy

Poslední smuteční řeč :)Vyhodnocení karnevalových soutěží

Ocenění kapitáni družstev...

....a následné kapitánské dělení s družstvem

A spokojenost

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.