pátek 8. dubna 2016

ŽIVOT NA LOUCE – HMYZ I.


Tento projekt je zaměřený na vytváření vztahu dětí k přírodě. Pozorujeme drobný hmyz, jeho vlastnosti a chování. Snažíme se vnímat, jak jsou tito živočichové malí a zranitelní, rozvíjíme empatické cítění a chování. Vnímáme rozmanitost světa a vážíme si života i v jiné formě. Výborně se hodí i k logopedické činnosti.
Začali jsme mravencem, jeho stavbou těla a způsobem života. Na zajímavém videu jsme si prohlédli Mraveništěvíme, jak mravenci žijí a jak se dorozumívají.
Jedno velké mraveniště jsme společnými silami i namalovali. Líbil se nám i film Mravenčí polepšovna. Včelí království nám zabralo více času. Obkreslovali jsme šestiúhelníky, malovali včely, pracovali s robotickou včelkou a tělem včely. Vyhledávali a párovali třísložkové karty. Nejvíc jsme řešili včelí žihadlo. Na hmoždince a kusu modelíny jsme si ukázali, proč, když dá včela žihadlo, ho nemůže vytáhnout, vytrhne si ho a umírá.  Na tandemových destičkách jsme si let včely vyzkoušeli. Motivovala nás skladba Rimského-Korsakova: Let čmeláka. Některým dětem létaly ruce opravdu rychle.
Slunéčko sedmitečné nám pomohlo upevňovat číselnou řadu do 10.
Příští týden pokračujeme.


Mraveniště
Chůze po elipse

 Kresba včely

 Včelí plástve a včelka


 3D včelí plástve a včelky Puzzle mravenec

 Tandemové destičky a let včelky  Práce s robotickou včelkou Hledání a párování třísložkových karet


 Přepisování názvů do mřížky
 Upevňování číselné řady do 10


  Kresba berušky

 Naše zahrádka úspěšně roste, v pondělí přesazujeme.Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.