pátek 15. července 2016

ANTARKTIDA

Antarktida je další kontinent, který jsme “navštívili”, jenž se nachází na jižním pólu a je pokryt vrstvou tzv. věčného ledu. Počasí je tu tak trochu obráceně, když je u nás zima, na Antarktidě je léto a naopak. Nejzajímavějším zvířetem se pro nás stal tučňák.
A protože si děti všimly, že podobná zasněžená oblast je i na severním pólu, tak jsme si vše pěkně propojili a prozkoumali i Arktidu. A vůbec nám nevadilo, že to není kontinent, ale jen  souvislá vrsta zmrzlého ledu kolem severního pólu, kde žijí eskymáci, ale i lední medvědi, sobi, polární lišky, vlci a třeba i zajíci.
V koutcích aktivit jsme se věnovali převážně tučňákům. Starší děti si dále rozvíjely znalosti z oblasti měření, a to jak času nebo jednotek délky. Upevňovali jsme početní znalosti při krmení tučňáka nebo při určování příbytku eskymáckých rodin. Rozlišovali jsme těžší a lehčí, řadili tučňáky od největšího po nejmenší, přiřazovali tučňáky k jejich stínům nebo se procvičovali v prostorové orientaci. A ve výtvarném koutku jsme si i takovou malou Antarktido-arktidu vyrobili.

Který je těžší x lehčí?


 početní úkol: přiřaď rodinu k iglů
 párování karet nebo hra PEXESO
 přiřazování tučňáků ke stínům
 propojení číselné řady

 Naše Antarktido-arktida

 propojení čísel a písmen - prostorová orientace


výroba Antarktido-arktidy :)


upevňování znalosti číselné řady pomocí krmení tučňáka rybami


prostorová orientace a programovánírozvoj znalosti určování časuseznámení dětí s teploměrem a s měřením teplotypracovní list tučňák

další upevňování znalostí číselné řady 
výtvarné ztvárnění mrože

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.