úterý 13. prosince 2016

VIDÍM, NEVIDÍM

Představení na Nové scéně ND.
Ještě před návštěvou představení jsme si s dětmi připomněly naše nedávné téma Lidské tělo a smysly. Hravě jsme se tak naladily na inscenaci Vidím, nevidím a zároveň se pokusily vcítit do hlavní postavy – nevidomé Agátky.
Představení Laterny magiky vypráví příběh holčičky Agátky, která když se narodila, neviděla, a tak svět kolem sebe objevuje především hmatem a sluchem. Pomocí projekcí nám dává nahlédnout i do svých fantazií a představ. Příběh nejen o poznávání světa všemi smysly, ale i o tom, jak by se k sobě lidé navzájem měli chovat, aby byli na světě šťastní, jak si vážit všech běžných maličkostí kolem nás a o mnohém dalším.
Důmyslné projekce, které jsou názorné a pochopitelné, prvky černého divadla, které umožňuje práci s hranicí světla a tmy, příjemná a pohodová hudba, to byl jedinečný divácký zážitek nejen pro naše děti. Po představení jsme se zúčastnili i tvůrčí dílny Seznamte se, Laterna, ve které se dětem poodkryla některá kouzla a tajemství černého divadla nebo projekcí. A děti se samozřejmě rády aktivně zapojily. Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.