středa 14. června 2017

VESMÍR


Dětmi velice oblíbené téma. Čtrnáctidenní projekt měl za úkol seznámit děti se základními poznatky o vesmíru, Slunci a sluneční soustavě. Díky své aktivitě se děti dozvěděly mnohem více, než jsme původně plánovali. Dokáží vyjmenovat planety tak, jak jdou za sebou. Určí plynné a pevné planety. Dokáží si odvodit, na které planetě bude nejvíc teplo a na které naopak největší zima. Která je největší a která nejmenší. A když se jich zeptáte, které planetě jsme začali přezdívat  NEPOSLUCHA, určitě vám řeknou proč a také její správné jméno.
V koutcích aktivit děti skládaly, párovaly, řadily dle instrukcí, počítaly nebo vytvářely. Měly možnost zapojit a rozšířit svoji fantazii, představivost a tvořivost. Zažít si spoustu nových pocitů a prožitků.
Jedním z prožitků byla i chůze. Tentokrát jsme nechodili po elipse, ale zahráli jsme si na planety. Každý dostal planetu a zkusil si chůzi po její oběžné dráze.
Využili jsme i IT a krátká vesmírná videa z archivu NASA. Děti nejvíce zaujalo video se zvuky z vesmíru nebo život astronautů na vesmírné stanici. Všechny své prožitky děti přenesly do výtvarné práce.
Celý projekt jsme ukončili TANCEM PLANET na kolonádě.Klárka jako Slunce...

...okolo pasu měla na obruči pomocí karabinek připnuté všechny planety... Teď už si všichni vzpomenou na Slunce, že stojí a planety tančí okolo něj....

 ...nechyběl ani měsíc, kometa, asteroid nebo souhvězdí...
Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.